افزایش اعتماد به نفس در یادگیری زبان خیلی اهمیت داره، چون همه چیزهایی که یاد میگیریم در نهایت قرار هست به ما کمک کنن که بتونیم انگلیسی صحبت کنیم.

اگر اعتماد به نفس کافی نداشته باشیم چه طور باید از مهارتهایی که یاد گرفتیم در موقعیت لازم بهره ببریم؟

چی باعث می شه که اعتماد به نفس نداشته باشیم؟ مثلاً فکر می کنیم که ممکنه اشتباه کنیم یا وسط حرف زدن مغزمون هنگ کنه! ولی مسئله اینکه که لازم نیست همیشه بی نقص یا باهوشترین آدم جمع باشید، فقط کافیه اعتماد به نفس داشته باشید و اون چیری رو که یاد گرفتید به کار ببرید.

به زبان انگلیسی به عنوان ابزاری برای موفقیت و پیشرفت در مسیر کاری و زندگیتون نگاه کنید. اینجا  تا راه به شما می گم که به این هدف برسید.

1- اهداف واقع بینانه داشته باشید

بعضی از اهداف زیادی بزرگ هستن. از قدیم گفتن سنگ بزرگ علامت نزدنه! مثلاً اگه هدفتون این باشه که با قرص و کپسول زبان تو یک ماه برید آیلتس یا تافل نمره بیارید خنده داره!

به جای این اهداف اشتباه، به این فکرکنید که چه کارها و تمریناتی کم کم و برنامه ریزی شده شما رو به هدف واقع بینانتون نزدیک می کنه.

مثلاً اگر هدفتون اینکه که خیلی روان انگلیسی صحبت کنید می تونید مکالمه های کوتاه و هدفمند داشته باشید، یا با دوستانتون تو تماس تلفنی بگیرید و در باره یک موضوع مشخص صحبت کنید.

بهتره که هدف و موضوع مکالمه ها مشخص باشه و از قبل یک سری عبارات و جملات رو برای تمرین آماده کرده باشید.

هر زمان که به یکی از اهدافی که مشخص کرده بودید رسیدید، به مرحله بعدی و هدف بعدی فکر کنید. بهتره اهدافتون رو توی دفتر بنویسید تا رسیدن به هر کدوم و تیک زدن کنارش اعتماد به نفس شما رو بالا ببره

2- به فرصت ها توجه کنید

اعتماد به نفس زمانی ایجاد می شه که به طور مداوم کارهاتون رو انگلیسی انجام بدید و در نهایت همه چیز براتون سریعتر و آسونتر میشه.

تا اونجا که می تونید خودتون رو در معرض زبان انگلیسی قرار بدید. مثلاً در تیم ها و پروژه هایی شرکت کنید که کارها به زبان انگلیسی انجام میشه. اگر همچین گروهی اطرافتون نیست، یکی بسازید! مثلاً با جمعی از دوستانتون.

مثلاً گروه محافظت از فضای سبز راه بندازید و تمام گفتگوها و مکاتباتتون به زبان انگلیسی باشه تا با یک تیر دو نشون بزنید، محافظت از محیط زیست و افزایش اعتماد به نفس در زبان انگلیسی.

3- احساسات منفی رو تغییر بدید

خیلی وقتها صداهایی به ما میگن که زبان سخته، هیچ قت زبانت خوب نمیشه، اصلاً چرا اینقدر زحمت می کشی؟

ولی اینها فقط فکر هستند و واقعیت ندارن. می تونید این جملات رو با افکار مثبت تغییر بدید. مثلاً:

  • انگلیسی سخته، به خاطر همین من قبل از جلسه تمرین می کنم.
  • من هنوز روان نشدن، ولی از هر فرصتی برای انگلیسی حرف زردن استفاده می کنم.

امیدوارم مطالبی که گفتم بتونه باعث افزایش اعتماد به نفس شما در یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگه ای بشه.

کانال آپات پارس دانا

اینستاگرام پارس دانا

Leave a Reply