یادگیری زبان انگلیسی خیلی لذت بخشه. علاوه بر اینکه این زبان به شدت کاربردیه، با وجود 750 هزار کلمه، یکی از راحت ترین زبان هایی هست که می تونید یاد بگیرید. همیشه تو بلاگ پارس دانا گفتم که یادگیری هر زبانی، یک فرآیند زمانبر هست و نیاز به صبر و حوصله و پشتکار داره. اما اگه به هر دلیل دوست دارید سرعت یادگیری زبان انگلیسی خودتون رو افزایش بدید، می تونید از نکاتی که در ادامه بهتون می گم استفاده کنید.

1- هر چیزی رو که به دستتون رسید بخونید

وقتی می گم هرچی، یعنی هر چیزی مثل کتاب، روزنامه، سایت، ایمیل، نوشته های روی بسته بندی ها، نوشته های روی تابلوها. این کار حداقل دو فایده داره. یکی اینکه کلمات جدیدی رو می تونید یاد بگیرید، و دیگه اینکه کلمه هایی کهقبلاً جای دیگه یاد گرفته بودید، توی یه موقعیت جدید می بینید و کاربرد جدیدی براش پیدا می کنید.

2- از کلمات جدید یادداشت برداری کنید

تو مرحله قبل گفتم که کلمات جدید و موقعیت های جدید رو یاد می گیرید. هر کلمه جدیدی رو که می خونید یا میشنوید، توی جمله یاد بگیرید و حفظ کنید و همونطوری جمله رو تو دفترتون یادداشت کنید. پس چی شد؟ به جای حفظ کردن کلمه، کل جمله ای رو که اون کلمه جدید توش بوده رو یاد بگیرید و بنویسید.

3- با آدمها حرف بزنید

اگه قرار نباشه این زبان انگلیسی که یاد میگیرید رو برای برقراری ارتباط استفاده کنید، پس کلاً دارید چه کار می کنید؟ یک نفر رو پیدا کنید که در سطح خودتون یا بالاتر (یا حتی انگلیسی زبان) باشه و باهاش انگلیسی حرف بزنید یا چت کنید. اینطوری به سرعت اعتماد به نفستون برای حرف زدن زیاد می شه.

4- پادکست گوش بدید و یوتیوب نگاه کنید

به هز زمینه ای که علاقه دارید، مثلاً هنر یا آشپزی، می تونید یه کانال یوتیوب براش پیدا کنید. سریع عضو بشید و تماشا کنید. اول کار ممکنه لهجه نیتیو براتون سخت به نظر بیاد، ولی بهتون قول می دهم که به شکل حیرت آوری به سرعت زبانتون پیشرفت می کنه.

5- به خارج از کشور سفر کنید

خب گرچه این راه خیلی خوبه ولی ممکنه همه شرایطش رو نداشته باشن که تو محیط واقعی قرار بگیرن. درنتیجه من پیشنهاد می کنم که خودتون رو تا می تونید توی خونه و شهر خودتون، در یک اتمسفر انگلیسی قرار بدید. یعنی مدام با زبان انگلیسی در ارتباط باشید. کتاب، فیلم، آهنگ، دوستان و … .

6- از دوستانتون استفاده کنید

چه جوری؟ یعنی اگر مثلاً دوستی دارید که تو اینستاگرام پست های زبان انگلیسی میذاره، وقت بذارید و پستهاش رو بخونید، یا حتی براش نظرتون رو به انگلیسی کامنت بذارید. یا اگر دوستی دارید که عادت داره کتاب انگلیسی بخونه یا فیلم انگلیسی ببینه، ازش بخواین ابزارهاش رو به شما قرض بده.

7- زیاد سؤال بپرسید

همیشه کنجکاو بودن و سؤال پرسیدن باعث پیشفت سریعتر میشه. اگر کلاس زبان می رید، هر جا که لازمه از استادتون سؤال بپرسید. اگر هم زبان انگلیسی رو به تنهایی یاد می گیرید، هر سؤالی که براتون پیش اومد، می تونید جوابش رو در اینترنت و وبلاگهای آموزش زبان انگلیسی یا پارس دانا پیدا کنید.

8- الگوبرداری کنید

یک فرد انگلیسی زبان مشهور که بهش علاقه دارید رو انتخاب کنید. مثلاً بازیگری مثل لئوناردو دیکاپریو یا یک ورزشکار. بعد تا می تونید ویدئوهای مربوط به اون آدم، مصاحبه هاش و فیلمهاش رو ببینید. توجه کنید که از چه کلمات، ضرب المثل ها یا اصطلاحاتی استفاده می کنه و اونها رو یاد بگیرید.

9- با هدفتون شروع کنید

برای اینکه سریعتر یاد بگیرید، ببینید هدفتون از یادگیری زبان انگلیسی چیه. اگر هدفتون درس خودنو در یک کشور خارجیه، بیشتر روی لغات و مطالب علمی تمرکز کنید. اگر ورزشکار هستید و قراره لژیونر بشید، روی منابع ورزشی تمرکز کنید. اگر غیر از این باشه و از هر جا یه ناخونکی بزنید، خیلی زود خسته و بی حوصله می شید چون چیزهایی که یاد گرفتید شما رو به هدفتون نرسونده.

10- به خودتون انرژی مثبت بدید

برای همه زبان آموزها پیش میاد که خسته بشن. ممکنه اینجور مواقع با خودتون بگید من هیچ وقت یاد نمی گیرم و از این حرفهای منفی بزنید. بدونید که این حرفها هیچ کمکی نمی کنه. اگر خسته هستید، استراحت کنید اما جا نزنید. به راهی که تا حالا اومدید نگاه کنید و خودتون رو تشویق کنید. به خودتون بگید که من تا اینجا رو اومدم و مطمئنم موفق می شم چون دارم تلاش می کنم.

حرف آخر

افزایش سرعت یادگیری زبان انگلیسی کاملاً به خودتون و تلاشتون بستگی داره. سعی کنید به هدفتون پایبند باشید و از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید. در ضمن، برای از آموزشهای آنلاین پارس دانا در سایت و اینستاگرام پارس دانا به خوبی استفاده کنید.

برچسب‌ها:,

Leave a Reply