اول از همه رک و راست بگم هرچی بیشتر بهتر! حالا اگه می ‌خواین بدونین این بیشتر یعنی چند کلمه انگلیسی، این مقاله رو تا آخر بخونید.

می دونید که این کلمات هستند که جملات رو می سازن و هر چه قدر هم شما گرامر بدونید، باید کلمه ها رو بلد باشید تا بتونید جمله سازی کنید و حرف بزنید.

روش های مختلفی برای اندازه گیری تعداد کلمه انگلیسی مورد نیاز برای هر سطح مهارتی وجود داره.

در گذشته برای شمارش کلمات، هر کلمه رو جدا در نظر می گرفتن، مثلاً Kind و kindness دو تا کلمه به حساب می اومدن.

اما الان، برای شمارش کلماتی انگلیسی، هم خانواده ها و مشتقات کلمه رو به صورت یک کلمه واحد در نظر می‌گیرن.

یعنی این دو تا کلمه kind و kindness رو یک کلمه میشمرن چون تو یک خانواده هستن.

پس اگه می خواین با استفاده از سایتهای ارزیابی تعداد لغات، دامنه لغات خودتون رو بسنجید، به این نکته توجه کنید و ببینید که سنجش بر چه اساسی هست.

توی این مقاله، مبنای ما همین روش جدید هست و به شما می گم که برای هر سطح، چند کلمه انگلیسی باید بلد باشید.

تعداد کلمات لازم برای هر سطح

اگر شما در سطح A1 یا مبتدی هستید، حداقل 500 کلمه (500 خانواده از کلمات) باید بلد باشید. یا از نگاه دیگه، اگه 500 کلمه بلدید، در سطح A1 هستید.

برای سطوح دیگه هم به ترتیب زیر هست.

برای A2 تعداد کلمات 1000 هست.

برای B1 باید 2000 کلمه بلد باشید.

اگر 4000 کلمه بلدید، در سطح B2 هستید.

برای C1 8000 کلمه لازمه و

اگر 16000 کلمه انگلیسی بلدید، در سطح C2 یا استادی هستید.

مراحل رشد دامنه لغات

شما می تونید تعداد کلمات رو به عنوان اهداف پلکانی برای رشد خودتون در نظر بگیرید. مثلاً اول سعی کنید تو یک مدت زمان مشخص 1000 کلمه یاد بگیرید، بعد به 3000 تا برسید، بعد از اون تا 5000 کلمه یاد بگیرید و در نهایت بتونید خودتون رو به 10000 کلمه برسونید.

نکته: با رسیدن به هر سطح، برای خودتون جشن بگیرید یا به خودتون جایزه بدید.

مرحله اول

با یاد گرفتن 1000 کلمه انگلیسی می تونید حدود 80 درصد مطالب رو متوجه بشید. این مطالب بیشتر عمومی هستن و زیاد کلمات تخصصی در اونها نیست.

شاید در ظاهر بگید که 80 درصد کافیه، و خوشحال بشید که می تونید خیلی از مطالب رو متوجه بشید، اما اون 20 درصد که بلدید نیستید خیلی اهمیت داره.

مرحله دوم

اگر می‌خواین 95 درصد مطالب رو متوجه بشید باید تا 3000 کلمه پیش برید. توی این سطح می تونید راحت مکالمه کنید ولی متوجه شدن بخشی از مطالب با حدس زدن انجام می شه.

مرحله سوم

با یاد گرفتن 5000 کلمه انگلیسی شما می تونید 98 درصد مطالب رو متوجه بشید. البته در این مرحله ممکنه هنوز در درک مفاهیم تخصصی مشکل داشته باشید.

مرحله چهارم

اگر به سطح 10000 کلمه برسید، 99 درصد از مطالب رو متوجه می شید. این مقدار معادل سطح زبانشناسی یک فرد با تحصیلات دانشگاهی هست. توی این سطح اگه لهجه خوبی هم داشته باشید، ممکنه با یک فرد انگلیسی زبان اشتباه گرفته بشید!

جمع بندی

می بینید که هر چه بیشتر بهتر! جالبه که بدونید این موارد تقریباً برای همه زبانها صادق هست. بیشتر افرادی که زبان انگلیسی رو تا سطح C1 یا C2 یاد گرفتن، یک یا دو زبان دیگه رو هم در سطوح پایین‌ تر بلد هستن.

الان می دونید چند کلمه انگلیسی باید یاد بگیرید.

حالا اگر می خواین بدونید که چه طور می تونید دامنه لغاتتون رو بالا ببرید، مقاله زیر رو بخونید، البته این مقاله همراه فیلم هست و خودم برایتون توضیح دادم و اگه حوصله خوندن ندارید می تونید بشنوید!

دامنه لغات انگلیسی خود را با این 25 روش گسترش دهید

یادتون نره که اینستاگرام پارس دانا رو دانلود کنید تا از آموزش رایگان زبان انگلیسی برخوردار بشید.

برچسب‌ها:, , , ,

Leave a Reply