وقتی یادگیری زبان رو شروع می کنید، ممکنه از اول ندونید کدوم قسمت ممکنه براتون سخت تر باشه. در مورد رسیدن به سطح انگلیسی پیشرفته هم این نکته میتونه درست باشه.

تجربه زبان آموزان نشون داده که برای رسیدن به سطح انگلیسی پیشرفته، چهار مورد زیر از همه سختتره که باید روی اونها بیشتر تمرکز کنید.

سریع صحبت کردن نیتیوها

زمانیکه نیتیوها جمله رو خیلی سریع بیان می کنن، ممکنه یک سری کلمات با هم ترکیب بشن یا تلفظشون تغییر کنه. مثلاً:

“Do you know what I mean?” becomes “Dju know wha_I mean?”

“My best friend” becomes “My bes_friend”

راه حل چیه؟

  • گوش دادن به زبان انگلیسی گفتاری رو تا حد امکان تمرین کنید.
  • سعی کنید معنی رو از متن پیدا کنید.
  • برای تمرین بیشتر، سعی کنید خودتون انگلیسی گفتاری رو کپی کنید، تا کاملاً احساس کنید کجاها صداها تغییر کرده یا ادغام می شن.

انگلیسی رسمی و غیررسمی

در زبان انگلیسی و بسیاری از زبانهای دیگه تفاوت زیادی بین زبان رسمی و غیر رسمی وجود داره.

انگلیسی رسمی ممکنه کلمات و جملات طولانی تر با بندهای بیشتر و اختصارات کمتری داشته باشه. اما اغلب این زبان انگلیسی غیررسمیه که مشکلات بیشتری ایجاد می کنه، چون در اینجا افعال عبارتی و استفاده های متعدد از کلماتی مثل «get» یا «go» می تونه شما رو درگیر کنه.

راه حل چیه؟

خواندن طیف گسترده ای از زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا انگلیسی رسمی / غیر رسمی رو بهتر درک کنید. روزنامه ها، مقالات و حتی داستان های کوتاه مختلف رو امتحان کنید تا براتون تمرین بشه.

صداهای مختص به زبان انگلیسی

مثلاً انگلیسی دارای صدای “th” است که تلفظش می تونه دشوار باشه. اغلب، صداهایی که در زبان اول خودمون نداریم در زبان انگلیسی یا هر زبانی که داریم یاد میگیریم برای ما دشوارتر خواهند بود.

فقط این مورد نیست و هر جا که چند حرف ساکن کنار هم قرار بگیرن مثل matches می تونه سخت باشه. یا استرس روی حروف خاصی از کلمات می تونه تأثیر زیادی روی تلفظ ما بذاره.

راه حل چیه؟

روی صداهایی که براتون دشواره تمرکز کنید. این صداها رو نه فقط در کلمات، بلکه در جملات کامل تمرین کنید تا بتونید به استرس و پیوند دادن توجه کنید.

ارجاعات فرهنگی /اصطلاحات عامیانه / نام های تجاری

جدا کردن زبان از فرهنگ تقریباً غیرممکنه. و وقتی با یک زبان بزرگ میشید، همیشه با ارجاعات فرهنگی بزرگ می‌شید. اینها ممکنه از برنامه های تلویزیونی، یا سنت ها و شیوه های زندگی ناشی بشن. مردم به اخبار ملی و رویدادهای مهم یا به اخبار و شایعات افراد مشهور اشاره می کنند. باز هم، گوش دادن به داستان های خبری یا پادکست ها و مطالعه گسترده به شما کمک می کنه تا این دانش رو دریافت کنید.

اگرچه به خاطر سپردن و یادگیری زبان عامیانه تقریباً غیرممکنه چون به سرعت تکامل پیدا می کنه، اما استفاده از اصطلاحات عامیانه در گفتار انگلیسی می تونه سرگرم کننده باشه. چند عبارتی رو که دوست دارید انتخاب کنید و سعی کنید در صورت صلاحدید آنها رو استفاده کنید.

نام‌های تجاری یکی دیگر از حوزه‌های انگلیسی هستند که اغلب دشوار هستند، چون شما عادت دارید اونها رو به روشی خاص به زبان خود بگویید.

راه حل چیه؟

از این واقعیت که زبان انگلیسی در حال تکامل است لذت ببرید و به کلمات فرهنگی، اصطلاحات عامیانه و نامهای تجاری گوش بدید.

کانال آپارات پارس دانا

اینستاگرام پارس دانا

Leave a Reply