فعال کردن مغز برای یادگیری زبان انگلیسی

معمولاً وقتی برای ه مدت طولانی زبان نمی خونید، مطالعه دوباره زبان انگلیسی براتون سخت میشه. شاید یه چیزهایی رو فراموش کرده باشید یا به خاطر تمرین نکردن درک مطالب انگلیسی براتون بیشتر طول بکشه.

در این مطلب چند تا را ه به شما یاد میدم که بتونید با فعال کردن مغزتون به شکل بهتر و کارآمدتری زبان خوندن رو ازسر بگیرید.

گرم کردن مغز

بهتره مغزتون رو برای شروع مطالعه آماده کنید. همونطور که قبل از ورزش کردن گرم می کنید. یک راه ساده برای گرم کردن مغز، انجام یه کار فیزیکیه. مثلاً حرکات کششی انجام بدید، یا قدم بزنید و فکر کنید. حتی مشخص شده که این کارهای فیزیکی ساده با ارسال خون بیشتر به مغز باعث گرم شدن اون و گرفتن نمره های بهتر در امتحان میشه.

بعد از این کار، قبل از اینکه چیز تازه ای یاد بگیرید، اطلاعات قدیمی رو مرور کنید. مثلاً از خودتون کوئیز بگیرید تا مغزتون فعال بشه.

روی این لینک کلیک کنید تا به کلی کوئیز خوب دسترسی پیدا کنید.

قدرت حافظه و مغزتان را گسترش دهید

ما معمولاً کارهامون رو به روشهای تکراری خودمون انجام می دیم. تغییر عادتها می تونه باعث فعال شدن مغز بشه. مثلاً کارهای ساده ای مثل مسواک زدن با دست چپ (اگه راست دست هستید).

می تونید از همین اصل برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید. تمرینها و فعالیتهای جدید و متفاوتی رو امتحان کنید تا مغزتون رو به چالش بکشید. مثلاً:

  • به جای یادگیری یک نکته گرامری، سعی کنید اون نکته رو به یک نفر یاد بدید.
  • زمان مطالعه خودتون رو تغییر بدید. اگه قبلاً صبح می خوندید، الآن عصر بخونید.
  • تمرینات مختلفی مثل Tongue- twister ها رو امتحان کنید.
  • حواس پنجگانتون رو درگیر کنید. مثلاً اگر در مورد احساستون درباره یک منظره حرف میزنید، از حس شنواییتون استفاده کنید تا بتونید صداهای اون صحنه رو هم توصیف کنید و کلمات مربوط به اون رو یاد بگیرید.

عادتهای خوب بسازید

عادتهای مطالعه بسازید و اونها رو ادامه بدید. مثلاً روزی 20 دقیقه زبان بخونید و در بلند مدت نتیجه رو ببینید. چون مثلاً هفته ای سه روز، و هر روز 5 ساعت ممکنه به مرور شما رو خسته و بی انگیزه کنه، اما روزی 20 دقیقه چیزی نیست و دیدن پیشرفت ذره ذره دره به شما انگیزه بیشتری میده.

سعی کنید هر روز چیزهای مختلفی بخونید. مثلاً اگه امروز گرامر خوندید، فردا مکالمه بخونید.

حرف آخر

یادتون باشه که طولانی‌ترین سفرها، حتی سفرهای چند هزار کیلومتری با یک گام شروع می‌شوند. پس فقط کافیه شروع کنید تا دوباره یادگیری زبان براتون جذاب بشه و موفقیت رو ببینید.

فعال کردن مغز

اینستاگرام پارس دانا

کانال آپارات پارس دانا

Leave a Reply