من تماشای فیلم های خارجی رو به عنوان یک ابزرار کمک آموزشی توصیه می کنم. اما آیا یادگیری زبان با تماشای فیلم امکان پذیر هست؟

میگن هرگز نگو هرگز! ولی حقیقت اینه که اگر هم امکان پذیر باشه، فرآیند بسیار کندی هست و بازدهی کمتری رو نسبت به سایر روشها خواهد داشت.

اما اگر فیلم دیدن رو به برنامه یادگیری زبان اضافه کنید، یعنی به صورت ابزار کمک آموزشی، می تونه نقش بسیار مهمی در یادگیری زبان به خصوص تقویت مهارت شنیداری و تقویت تلفظ شما داشته باشه.

علاوه بر اینها، فیلم دیدن می تونه شما رو با اصطلاحات روزمره آشنا کنه.

چه فیلمی ببینیم؟

شما باید فهرستی از فیلم های خوب و مورد علاقه خودتون تهیه کنید و اونها رو فقط برای لذت بردن ببینید.

در مراحل بعدی می تونید از بین این فیلم هایی که دیدید، تعدادی رو به دلخواه خودتون برای یادگیری زبان انتخاب کنید.

اوایل کار، تماشای کارتون بهتر از فیلم هست. چون متن ساده تری داره و شمرده تر صحبت می کنن. از کلمات نامناسب هم استفاده نمی کنن!

با زیرنویس ببینیم یا بدون زیر نویس؟

قبلاً تو مقاله “فیلم انگلیسی با زیرنویس ببینم یا بدون زیرنویس“، کاملاً در این زمینه توضیح دادم که چه طور یک بار با زیرنویس و یک بار بدون زیر نویس ببینید.

اگر قرار هست با کمک فیلم دیدن زبان یاد بگیرید، پیشنهاد می کنم حتماً اون مقاله رو هم بخونید.

چه طور تماشا کنیم؟

موقع تماشای فیلم ذهنتون رو روی یادگیری زبان تنظیم کنید، نه لذت بردن از خود فیلم (لذت بردن برای مرحله قبلی بود، الان وقت یادگیریه!).

با دقت گوش بدید و دیالوگ ها رو برای خودتون تکرار کنید. هر جا که لازمه فیلم رو نگه دارید و معنی کلمه رو تو دیکشنری ببینید.

از نکات و کلمات جدیدی که یاد گرفتید یادداشت بردارید.

سعی کنید تماشای فیلم به هدف یادگیری رو به بخشی از برنامه روزانتون تبدیل کنید. لازم نیست هر روز یک فیلم کامل رو ببینید، می تونید هر روز مثلاً 20 دقیقه از فیلم رو با این روش ببینید.

یک سری جملات و کلمات رایج هستن و در فیلم های مختلف تکرار می شن، سعی کنید به این شباهت ها و تکرارها توجه کنید.

حرف آخر

یادگیری زبان به کمک فیلم دیدن یکی از جذابترین روشهاست. اما باید توجه کنید که برای یادگیری بهتر، باید روی فیلم دقیق بشید و فقط برای لذت بردن و سرسری نگاه نکنید.

علاوه بر کارتون و فیلم، کلیپ های یوتیوب و اینستاگرام هم می تونن به عنوان مرجعی برای گفتگوهای روزانه بهتون کمک کنن.

شما هم از فیلم دیدن برای یادگیری زبان کمک می گیرید؟

Leave a Reply